dragon-flite-95Modele żaglowe są chyba najbliższe mojemu sercu ze wszystkich zdalnie sterowanych modeli pływających. Zarażają swoją dostojnością i gracją z jaką poruszają się po wodzie. I chociaż sterowanie nimi nie należy do najprostszych, każdy kto tylko poczuje wiatr w żaglach, pozna ich moc i złapie bakcyla. Być może, jeśli tylko nadarzy się okazja, swoją pasję przeżuci także na prawdziwe żaglówki.

Początkujący żeglarze RC z pewnością wybiorą mniejsze jednostki żaglowe, ale już zaprawieni modelarze chętnie skuszą się na większy model. I tutaj na szczególną uwagę zasługuje żaglówka DragonFlite 95 4CH. Jacht mierzy prawie półtora metra całkowitej wysokości, ma niespełna metr długości oraz dwanaście i pół centymetra szerokości. Prezentuje się okazale nie tylko w wodzie, ale także na stojaku. Niestety model nie należy do najtańszych, bo kosztuje w granicach tysiąca sześciuset złotych, ale zdecydowanie jest warty swojej ceny. Z resztą w tym przedziale cenowym nie łatwo jest znaleźć żaglówkę równie wysokiej klasy. Komponenty i materiały z których została wyprodukowana prezentowana przeze mnie łódź żaglowa, są na najwyższym poziomie jakościowym. Dla przykładu, maszt został wykonany z włókna węglowego. Do produkcji żagli użyto żywicy poliestrowej, dzięki którym model zyskuje na szybkości i zwinności. Trwałość oraz długą żywotność żaglówki RC zapewniają nie tylko materiały z których została wykonana, ale także wysokiej jakości wydajne serwa.

DragonFlite 95 jest odpowiednio wyważony, a zarazem niezwykle stateczny. Steruje się nim rewelacyjnie, szybko i zwinnie porusza się po wodzie. Jednym słowem – zainwestowane pieniądze w ten model żaglówki RC zdecydowanie przekładają się na komfort jej użytkowania 😉

Spójrzcie tylko co potrafi…pod jakim kątem jest w stanie pochylać się na wodzie! Co widać szczególnie w drugiej połowie filmu.