dla doświadczonych modelarzy spalinowe łodzie RC

Spalinowe motorówki RC wymagają od użytkownika nieco więcej zaangażowania i wkładu pracy, niż w przypadku motorówek napędzanych silnikiem elektrycznym. A to dlatego, że silnik spalinowy trzeba docierać, czyścić, konserwować…Ale „zabawa” przy spalinówkach jest warta świeczki. Silniki spalinowe zapewniają wysoki moment obrotowy, a przy tym osiągają prędkość nawet do 100 km/h. Istne demony prędkości 😉 Kolejną zaletą łodzi z silnikiem spalinowym jest długość pracy i czas zabawy. Nie musimy się martwić, że rozładuje nam się akumulator. Jedyne co musimy zrobić – to zaopatrzyć się w odpowiednią ilość paliwa i dolewać go do baku.

spalinowe motorówki RC

Niestety modele łodzi z silnikiem spalinowym sporo kosztują – na model z niezbyt wygórowanej półki cenowej trzeba i tak wydać około 2000 złotych. Potem dochodzą jeszcze koszty utrzymania: paliwo, środki konserwujące do silnika itp. Chyba największym minusem „spalinówek” jest ilość decybeli, które wytwarzają. Poziom hałasu który generują czasami może być przeciwskazaniem do użytku na niektórych akwenach wodnych. Zawsze warto zapoznać się z obowiązującym regulaminem i sprawdzić, czy na danym terenie możemy pośmigać swoją motorówką.

Dla wprawionych modelarzy zdecydowanie polecam łodzie z silnikiem spalinowym. Zapewniają wielką frajdę i „wykręcają” imponujące osiągi. Poza tym dają też większą satysfakcję z użytkowania. Specjalnie podkreślam, że dla „wprawionych modelarzy”, bo łodzią spalinową z uwagi na prędkość z jaką się porusza trudniej jest manewrować, a obsługa wymaga od użytkownika nieco specjalistycznej wiedzy.