Spośród zdalnie sterowanych modeli RC, modele pływające są chyba najmniej popularnymi modelami wybieranymi dla dzieci. Aczkolwiek niesłusznie, gdyż zabawa pływającymi modelami dostarcza wiele frajdy – zwłaszcza w okresie letnim. Ponadto sterowanie łódką jest mniej ryzykowne rozbiciem modelu niż sterowanie autem, czy modelem latającym.

Jedną z ciekawszych propozycji jest motorówka FT008 firmy Double Horse.

Motorówka

Prezentowany model motorówki to typ RTR, czyli gotowy do użycia po wyjęciu z opakowania. Motorówka świetnie się nadaje do użytku w małych akwenach wodnych, ponieważ jej rozmiary są stosunkowo niewielkie ( 270 x 80 x 70 mm). Maksymalna prędkość jaką osiąga wynosi 14 km/h.

Model został wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów, a dokładne i estetyczne wykonanie kadłuba nadaje motorówce realistycznego wyglądu. Łódka jest praktycznie niezatapialna (pod warunkiem odpowiedniego uszczelnienia kadłuba i poprawnym zamknięciu pokrywy), ponieważ model posiada specjalny system obrócenia motorówki. W przypadku wywrotki „do góry nogami” wystarczy tylko dodać gazu, aby powróciła do właściwego położenia.

Motorówka FT008

Sterowanie modelem jest bardzo przyjemne i proste. Odbywa się za pomocą pistoletowego dwukanałowego nadajnika radiowego, pracującego na częstotliwości 27 MHz. Łódką można sterować do przodu, w tył oraz skręcać na boki: w lewo i w prawo. Czas ładowania wynosi ok 150 min, a akumulator starcza na ok 6-8 min pracy.

Zobaczcie FT008 w akcji.