Zdalnie sterowany model okrętu wojennego, czy łodzi podwodnej może być idealnym prezentem dla każdego, kto interesuje się tematyką wojenną, pasjonując się przy tym pływającymi modelami RC. Na rynku dostępnych jest wiele wspaniałych replik okrętów wojskowych, które są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach wraz z dodatkowymi detalami takimi jak np. armatki, wieżyczki, wyrzutnie rakietowe, radary.

 

Takie modele nie tylko przepięknie prezentują się na stojaku, ale przede wszystkim zabawa nimi dostarcza mnóstwo niesamowitych wrażeń.

 

Jednym z najpopularniejszych modeli okrętów wojennych jest niemiecki pancernik Bismarck z okresu II wojny światowej.

 

bismarck1

 

„Bismarck” nazywany był królem niemieckiej floty – był największym okrętem w historii Niemieckiej Marynarki Wojennej. Swój pierwszy, a jednocześnie ostatni rejs odbył w maju 1941 roku. Brał wtedy udział w operacji przeciwko alianckim okrętom zaopatrzeniowym na Atlantyku.

Pancerniki typu „Bismarck” były również najcięższymi pancernikami zbudowanymi w Europie.

 

Zdalnie sterowana replika „Bismarcka” dla miłośników wojennych modeli rc jest niewątpliwie nie lada gratką. Wykonany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły model robi duże wrażenie. Wspaniale wygląda zarówno na stojaku jak i na wodzie. Można nim sterować we wszystkich kierunkach, a po podłączeniu zasilania na wieży radarowej zapala się światło.

 

Film prezentujący model Bismarcka HT-3827A na wodzie. Wygląda majestatycznie J